Distances līgums

Kas ir atteikuma tiesības un kādos gadījumos tās var izmantot?

 

 • Slēdzot distances līgumu, t.i. veicot pirkumu interneta veikalā progrupa.lv, Jūs varat izmantot atteikuma tiesības un vienpusēji atkāpties no līguma 14 kalendāro dienu laikā no preces saņemšanas dienas. Atteikuma tiesības neattiecas uz juridiskām personām.
 • Atteikuma tiesību termiņš jāskaita šādi: ja tiek iegādāta prece – no dienas, kad patērētājs ir ieguvis preci valdījumā; ja 1 pasūtījumā tiek pasūtītas vairākas preces, kuras piegādā atsevišķi, – no dienas, kad patērētājs ir ieguvis valdījumā pēdējo preci; ja tiek piegādāta prece, kas sastāv no vairākām partijām vai daļām, – no dienas, kad patērētājs ir ieguvis valdījumā, preces pēdējo partiju vai daļu.
 • Jums ir tiesības atteikuma tiesību izmantošanas laikā izmēģināt attiecīgo preci, lai pārliecinātos, vai tā atbilst Jūsu vajadzībām un vēlmēm. Atcerieties! Atteikuma tiesību izmantošanas termiņā Jums ir tiesības preci lietot tiktāl ciktāl tas nepieciešams preces pārbaudei (tikpat lielā mērā, cik to varētu izdarīt pirms preces iegādes parastajā veikalā).
 • Preces iepakojums nedrīkst būt saplēsts, nosmērēts vai kā citādi bojāts.
 • Izmantojot atteikuma tiesības, Jūs esat atbildīgs par preces lietošanu, kas pārsniedz preces pārbaudes nolūkam paredzēto, par tādu preces lietošanu atteikuma tiesību izmantošanas termiņā, kas nav savienojama ar labas ticības principu, kā arī par preces vērtības, kvalitātes un drošuma samazināšanos.
 • Interneta veikalā progrupa.lv ir pieejama atteikuma veidlapa, kurā norādīts pārdevēja nosaukums, adrese un sniegts atteikuma tiesību apraksts.
 • Atteikuma veidlapu var lejupielādēt šeit: Atteikuma veidlapa.
 • Jūsu pienākums ir 14 dienu laikā no atteikuma veidlapas nosūtīšanas atgriezt preci pārdevējam. Atgriežot preci pārdevējam, Jums ir jānodrošina iepakojums preces transportēšanai.
 • Ja Jūs izmantojat atteikuma tiesības un tas nav saistīts ar attiecīgās preces vai pakalpojuma neatbilstību līguma noteikumiem, tad Jūsu pienākums ir segt izmaksas, kas saistītas ar preces nosūtīšanu atpakaļ ražotājam (transporta izmaksas un 20% no preces vērtības).
 • Ja Jūs izmantojiet atteikuma tiesības, interneta veikalam progrupa.lv ir pienākums iespējami agrāk, bet ne vēlāk kā 14 kalendāro dienu laikā no dienas, kad Jūs esat nosūtījis rakstisku atteikumu, atmaksāt Jums visas Jūsu veiktās iemaksas. Interneta veikals progrupa.lv atmaksā naudu tikai uz atteikuma veidlapā norādīto bankas kontu.
 • Lai izmantotu atteikuma tiesības, Jūs varat atgriezt preci, nogādājot progrupa.lv pasūtījumu izsniegšanas noliktavā- Rūpniecības iela 18B, Cēsis, LV-4101 vai arī nosūtot preci ar kurjerpasta starpniecību uz progrupa.lv -Rūpniecības iela 18B, Cēsis, LV-4101, kopā ar atteikuma veidlapu. Atgriežot preci ar kurjerpasta starpniecību ir jānodrošina atbilstošs transportēšanas iepakojums – oriģinālajam preces iepakojumam obligāti jābūt iepakotam citā transportēšanas iepakojumā.
Sūdzību un ārpustiesas strīdu izskatīšanas kārtība.

Kuros gadījumos Jūs nevarat izmantot atteikuma tiesības, slēdzot distances līgumu?

Brīdī, kad saņemiet preci, lūdzu pārliecinieties vai tā atbilst pasūtītajai – ražotājs, modelis, izmērs, krāsa un citi svarīgi parametri. Ja preces saņemšanas veids Jums ir izvēlēts ar kurjeru, lai izvairītos no pārpratumiem, pamanot uzskatāmus bojājumus iepakojumam, lūdzam jautāt kurjeram tos piefiksēt preces piegādes pavadveidlapā. Šāda darbība palīdzēs noteikt to, vai prece bojāta piegādes laikā! Ja precei ir bojāts iepakojums vai tā liekas aizdomīga, Jums ir tiesības preci nepieņemt jau piegādes brīdī. Atcerieties, izsūtot preci atpakaļ Jums jānodrošina tās iepakojums tāds, lai transportējot precei nevarētu rasties bojājums. Lai, izvairītos no pārpratumiem, mēs iesakām preci nosūtot atpakaļ arī apdrošināt, pretējā gadījumā par preces bojājumiem atbildību uzņemieties Jūs.

Slēdzot distances līgumu atteikuma tiesības Jūs nevarat izmantot:

 • ja Jums tiek speciāli pasūtīta prece no ražotāja.
 • ja preces iepakojums ir bojāts.
 • ja prece tiek lietota neatbilstoši ražotāja noteiktai kārtībai vai mērķim.
 • ja Jums tiek piegādāta prece, kas ātri bojājas vai tai drīz beidzās derīguma termiņš;
 • ja prece tiek izgatavota pēc Jūsu norādījumiem vai prece ir nepārprotami personalizēta;
 • Precēm, kuras tiks izgatavotas atbilstoši īpašajām un personīgajām pircēja instrukcijām un izvēlei, kuras tiks norādītas preces pasūtīšanas brīdī, Latvijas Republikas Patērētāju tiesību aizsardzības likums (PTAL) un reglamentējošie Ministru Kabineta Noteikumi Nr.255 “Noteikumi par distances līgumu”, atteikuma tiesības nepiemēro un kvalitatīvas preces netiek pieņemtas atgriešanai. Informācija par to, vai konkrētajai precei ir piemērojams šajā punktā minētais ierobežojums.


Pirkumu grozs

Interneta veikalu cenas - Kurpirkt.lv Salidzini.lv logotips Ceno.lv